Kuriame Lietuvos ateitį

2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programa

Europos socialinis fondas Sanglaudos fondas
Europos regioninės plėtros fondas

Dirbtinio intelekto vaizdų automatinės analizės taikomoji technologija melanomos ir kitų odos ligų diagnostikai (DIVAT-SMARTPHONE)

https://lsmu.lt/dirbtinio-intelekto-vaizdu-automatines-analizes-taikomoji-technologija-melanomos-ir-kitu-odos-ligu-diagnostikai-divat-smartphone/

Projekto esmė. Kam skirtas, kuo naudingas?

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (toliau – LSMU) kartu su partneriais LSMU ligonine Kauno klinikomis ir UAB “Dts Solutions“ įvykdė tyrimą „Dirbtinio intelekto vaizdų automatinės analizės taikomoji technologija melanomos ir kitų odos ligų diagnostikai“. Vykdant projektą sukurta teledermatologijos (TD) mobili aplikacija pacientui, suintegruota su ligoninės Pacientų portalu leidžia teikti su asmens duomenų sauga suderintas TD paslaugas ir kaupti įvairių odos ligų vaizdus dirbtinio intelekto (DI) programos prototipo validavimui ir tobulinimui. Projekto rezultatai parodė, kad išmaniųjų telefonų neuroninio tinklo modelis "You Only Look Once" turi aukštą jautrumą ir specifiškumą klasifikuoti melanomas ir melanocitų kilmės apgamus tikslumu, panašiu į kvalifikuotų dermatologų.

Projekto tikslai. Kokį pokytį vykdymo srityje padarys įgyvendintas projektas?

Pokytis asmens sveikatos paslaugų prieinamumo lygmenyje. Projekto rezultatas pagerina pacientų prieinamumą gydytojo specialisto konsultacijoms, sutaupo pacientui kelionės, registracijos laiką bei kaštus. Pasauliniu lygiu nėra sukurta validuotų mobilių aplikacijų pačiam pacientui teikti odos ligos vaizdus ir gydytojui juos išanalizavus pateikti grįžtamą ryšį pacientui dėl poreikio skubiai ar planine tvarka atvykti pas specialistą. Iki šiol TD naudojama plačiai, bet kitais informacijos perdavimo metodais. Šeimos gydytojas ar slaugytoja siunčia vaizdus gydytojui specialistui, ar pacientas tiesiogiai realiu laiku gyvai konsultuojasi su gydytoju per vaizdo kamerą.