Projekto „Tūkstantmečio mokyklos I“ dėka Justino Vareikio progimnazijoje įgyvendinti svarbūs infrastruktūros ir ugdymo kokybės gerinimo darbai, skirti visapusiškam mokinių ugdymui. Vidinis mokyklos kiemelis pertvarkytas į funkcionalią lauko erdvę, kurioje vyksta pamokos, edukacijos, renginiai ir kur laiką leidžia priešmokyklinės grupės bei pradinukai. Ši erdvė suteikia galimybę mokiniams mokytis ir aktyviai leisti laiką lauke, gerinant jų fizinę ir emocinę savijautą. Kiemelyje įgyvendinta kultūrinio ugdymo programa „Kūrybinis kiemelis mokymosi įvairovei“, kuri skatina mokinių kūrybingumą, kultūrinį suvokimą ir bendradarbiavimą. Programos metu mokiniai dalyvauja įvairiose kūrybinėse veiklose ir mokosi per praktinę ir patyriminę veiklą. Mokykloje atidarytos modernios STEAM laboratorijos, IT ir robotikos kabinetas. Šios erdvės aprūpintos naujausiomis technologijomis ir įranga, leidžiančiomis mokiniams atlikti įvairius eksperimentus, projektus ir mokytis per praktinę veiklą. STEAM ugdymas skatina mokinių susidomėjimą mokslo, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos sritimis. Siekiant užtikrinti įtraukią ugdymo aplinką, įrengtas sensorinis kambarys, skirtas mokiniams su specialiaisiais poreikiais. Taip pat įsigytos muzikos laboratorijos ir specialiojo ugdymo priemonės, kurios padeda individualizuoti mokymo procesą ir užtikrinti, kad kiekvienas mokinys galėtų maksimaliai išnaudoti savo potencialą. Mokyklos mokytojai aktyviai dalyvauja įvairiose kvalifikacijos kėlimo programose bei mokymuose, tokiuose kaip „STEAM tarpdalykinėje integracijoje“ ir „Darbas su robotikos rinkiniais“. Šie mokymai padeda pedagogams tobulinti savo įgūdžius ir žinias, kad jie galėtų efektyviau mokyti naudodami šiuolaikinius metodus ir technologijas. Mokiniai aktyviai dalyvauja STEAM veiklose, kuriose jie mokosi kurti, eksperimentuoti ir spręsti realias problemas. Šios veiklos skatina jų kritinį mąstymą, kūrybiškumą ir gebėjimą dirbti komandoje. Įgyvendintos veiklos Justino Vareikio progimnazijoje žymiai pagerino mokinių ugdymo sąlygas ir mokymosi kokybę, skatindamos kūrybingumą, inovacijas ir visapusišką asmeninį tobulėjimą.
Projekto „Tūkstantmečio mokyklos I“ esmė yra modernizuoti pasenusią ir šiuolaikinių mokymosi standartų neatitinkančią mokyklų infrastruktūrą. Projekto metu ypatingas dėmesys skiriamas mokyklų veiklos tobulinimui įvairiose srityse: lyderystės, įtraukiojo, kultūrinio ir STEAM ugdymo srityse taip pat mokyklų vadovų ir pedagogų kompetencijų stiprinimas.
Projekto „Tūkstantmečio mokyklos I“ pagrindinis tikslas yra kurti ir puoselėti kokybišką, šiuolaikiniams poreikiams pritaikytą ir integralią ugdymo aplinką, kuri skatina mokinių kūrybingumą, inovatyvumą ir įtrauktį. Projekto metu įgyvendinamomis iniciatyvomis ir infrastruktūros patobulinimais siekiama pagerinti mokymo kokybę bei mokinių pasiekimus Jonavos rajono savivaldybėje.
Naujienos
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.