Lrytas.lt

Projektą globoja:

Image Description

Už investicijas į inovatyvius sprendimus

EMBL Partnerio institucija

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) įsteigta EMBL Partnerio institucija yra reikšmingas Lietuvos mokslo infrastruktūros bei ekosistemos vystymo žingsnis, skatinantis inovatyvių biomedicinos ir biotechnologijų sprendimų plėtrą. Ši Partnerio institucija yra pirmoji ir šiuo metu vienintelė tokio tipo institucija Lietuvoje, suformuota remiantis tarptautiniais principais ir pabrėžianti Lietuvos tarptautinį pripažinimą gyvybės mokslų srityje. Projektas skirtas įgyvendinti naujus genų redagavimo technologijų tyrimus bei inovacijas, kurias inicijuoja šešios aukšto lygio tarptautinės mokslininkų grupės. Partnerystės institucijos mokslinę kryptį pasiūlė EMBL, pripažindama tarptautinę Lietuvos lyderystę šioje srityje. EMBL – tai lyderiaujantis ir vienas svarbiausių gyvybės mokslų tyrimų centrų pasaulyje, apimantis penkis padalinius Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje ir Italijoje, o dabar jau ir Lietuvoje. EMBL Partnerio institucija Lietuvoje perima gerąsias EMBL mokslinių tyrimų organizavimo praktikas, kurios jau daugelį metų taikomos šioje didžiausioje pasaulio molekulinės biologijos laboratorijoje. Narystė EMBL bei Partnerio institucija Lietuvos mokslininkams suteikia prieigą prie moderniausios mokslinių tyrimų įrangos ir infrastruktūros, esančios visuose EMBL centruose, bei prie tarptautinių mokslinių programų ir renginių, o tai savo ruožtu leidžia Lietuvos mokslininkams vykdyti aukščiausio lygio tyrimus. Svarbiausios projekto naudos: - Mokslo pažanga. EMBL Partnerio institucijos veikla prisideda prie naujų genų redagavimo technologijos vystymo bei taikymų krypčių, naujų technologijų kūrimo; skatina šių technologijų taikymą tiek VU GMC, tiek kitose Lietuvos mokslo ir studijų institucijose. - Tarptautinis bendradarbiavimas. Užmegzti glaudūs ryšiai su EMBL ir kitomis tarptautinėmis institucijomis, kurie atveria galimybes teikti tarptautines paraiškas moksliniams tyrimams finansuoti. - Studentų ugdymas. EMBL Partnerio institucijoje dirbantys aukšto lygio mokslininkai aktyviai įtraukia ir gyvybės mokslų programas pasirinkusius studentus į mokslinius tyrimus, suteikia jiems galimybę dalyvauti tarptautinėse EMBL programose bei renginiuose. - Ekonominė nauda. Investicijos į gyvybės mokslų sritį ženkliai prisideda prie Lietuvos piliečių gerovės augimo ir skatina šalies gyvybės mokslų ekosistemos plėtrą, didinant Lietuvos intelektinį kapitalą. EMBL Partnerio institucijos steigimas VU GMC yra labai svarbus strateginis projektas, kuris ženkliai prisideda prie Lietuvos mokslo ir inovacijų plėtros. Tai ne tik stiprina Lietuvos mokslinę infrastruktūrą, bet ir padeda sukurti tarptautiniu mastu konkurencingus sprendimus gyvybės mokslų srityje, skatina tarptautinį bendradarbiavimą ir mokslinių tyrimų kokybės augimą.

Projekto esmė:

Mokslo ir aukštųjų technologijų pažangą lemia talentai, todėl visos šalys stengiasi pritraukti talentingus mokslininkus ir kūrėjus. Šiame projekte mes siekėme pritraukti į Lietuvą aukštos kvalifikacijos jaunus užsienio ir Lietuvos mokslininkus naujų genomo redagavimo tyrimų krypčių bei technologijų iniciavimui ir plėtojimui, sukurdami palankias sąlygas tolesniam tarptautiniam bendradarbiavimui, ir tarptautiniu mastu sustiprindami šalies mokslinių kompetencijų bei inovacinį potencialą sveikatos technologijų ir biotechnologijų kryptyje. Projekto metu sukurtas naujas mokslinis darinys – VU-GMC ir EMBL partnerystės Institutas, kurį sudaro 6 aukšto tarptautinio lygio mokslininkų grupės, kurios vykdo mokslinius tyrimus tematinėse kryptyse, susijusiose su CRISPR-Cas9 technologijų taikymu įvairiose biomedicinos, biotechnologijų ir gamtos mokslų srities tyrimuose. Tarptautinio konkurso būdu atrinkti mokslininkų grupių vadovai atvyko į Lietuvą ir VU GMC įsteigė savo tyrimų laboratorijas. Projekto metu įsigyta ir įveiklinta įrangos už 1 mln. Eur, jau paskelbtos 27 publikacijos, pateikta 1 PCT ir 2 Europos patentinės paraiškos, paremta 17 bendradarbiavimo projektų GMC. Šie Lietuvoje įsikūrę mokslininkai savo tyrimams jau pritraukė papildomą beveik 3 mln. Eur vertės finansavimą, įskaitant, Europos Tyrimų Tarybos (ERC), EMBO ir LMT grantus.

Projekto tikslai:

Projekto pagrindinis tikslas - įkurti Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) Europos molekulinės biologijos laboratorijos (EMBL) partnerio instituciją, kurioje vykdomi fundamentiniai ir taikomieji moksliniai tyrimai genomo redagavimo CRISPR technologijos plėtojimo tematikomis, įtvirtinant Lietuvos mokslininkų atradimus šioje srityje.

Plačiau apie projektą
samp7
PRIVATUMO POLITIKAKONTAKTAIREKLAMADIENRAŠČIO PRENUMERATA
Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę
Sekite mus:
UAB „Lrytas“,A. Goštauto 12A, LT-01103, Vilnius.
Įm. kodas: 300781534Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:Valstybės įmonė Registrų centras
lrytas.lt redakcija news@lrytas.ltPranešimai apie techninius nesklandumuswebmaster@lrytas.lt
Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“.

Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.