elektrum

Pažink energiją!

Ne tik buities prietaisų, bet ir įkraunamų paspirtukų, elektromobilių ar kitų išmaniųjų įrenginių, kuriems būtina elektra, naudojimas tampa kasdienybe. Misijos paprastai ir aiškiai kalbėti apie tai, kaip elektra pasiekia mūsų namus, imasi energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“.

Spręskite testą!
Ką žinote apie energiją?

Ar žinote, kur Lietuvoje pirmąsyk įžiebta elektros lemputė, arba kiek elektros energijos prireiks elektromobiliu nuvažiuoti 100 kilometrų? Portalas lrytas.lt kartu su „Elektrum Lietuva“ sukūrė testą: atsakę į jo klausimus ne tik pasitikrinsite, ką jau žinote apie elektrą ir atsakingą jos vartojimą, bet, galbūt, sužinosite kažką nauja.

1 iš 12 klausimų
elektrum
Ar žinote, kur Lietuvoje pirmąsyk įžiebta elektros lemputė?

Patarimai, kaip taupyti energiją

Šie patarimai leis sužinoti paprastus elektros energijos taupymo būdus bei padės optimizuoti energijos išlaidas namuose.

Užveskite pelę ant aktualaus įrenginio ir sužinokite daugiau

Indaplovė

Įjunkite indaplovę tik tuomet, kai joje prisikaupė indų – plauti vos kelis nešvarius indus ekonimiškai nenaudinga.

Energijos taupymo patarimai!
Pasidalinkite, kaip taupote energiją

Pasidalinkite savo patarimais, kurie padės ne tik sumažinti energijos suvartojimą buityje, bet ir tapti draugiškesniais aplinkai.

elektrum
Mobiliajame telefone naudoju energijos taupymo funkcijas.
Rosita
Indaplovę jungiu naktį, kai pigesnė elektra.
Jūratė
Neverdu pilno arbatinio, tik tiek, kiek reikia
Valdas
Reguliariai atšildyti šaldiklį. Šaldiklis, kuriame sušąla daug ledo, sunaudoja žymiai daugiau elektros energijos nei reguliariai atšildomas.
Agnė Murauskė
Senas šaldytuvas "valgo" labai daug elektros. Pakeitus į naują, galima sutaupyti apie trečdalį suvartojamos elektros energijos.
Žydronė
Neskalbti kelių rūbų, stengtis užpildyti skalbimo mašiną (bet neperpildyti)
Marija
Daugiau laiko praleiskite lauke su šeima ir sutaupysite tikrai nemažai elektros.
Vytenis Utaras
Taupiosios elektros lemputės, išjungiami ilgintintuvai(rozetės), telefonų pakrovėjai ir kt.
Romeo Svirskis
Ištraukti nenaudojamus pakrovėjus iš rozečių.
Vaiva
Prieš šaltąjį sezoną apšiltinome namą.
Deimantė
Po gaminimo orkaitėje palieku praviras jos dureles, kad prišiltų namai.
Aistė
Įjungus kondicionierių uždaryti patalpos duris ir langus. Naudoti LED apšvietimo lemputes. Būtinai ištraukti telefonų įkroviklius iš rozečių, kai jie nenaudojami.
Paulius Černiauskas
Išjungti visus prietaisus iš elektros tinklo,jei jų nenaudojate👌
Vilma Jacinaviciene
1. Naktimis išjungti iš elektros lizdo visus elektrinius prietaisus. 2. Reikia eiti anksčiau miegoti. 3. Sudaryti elektros tiekimo sutartį su Elektrum ir viskas bus gerai.
Erika Vilkauskiene
Išskalbtus drabužius reikėtų džiovinti ne džiovyklėje, o pakabinti balkone arba lauke (priklausomai nuo sezono, oro sąlygų ir galimybių), jog jie natūraliai išdžiūtų be elektros energijos sąnaudų. Naudinga gaminti didesnį maisto kiekį, jog jo pakaktų kelioms dienoms. Taip sutaupysite ne tik sunaudojamos energijos kiekį, bet ir savo asmeninį laiką.
Inesa Sereikaitė
Televizoriuje pastoviai nustatau laikmatį, kad pats išsijungtu. Kuo rečiau jungiu skalbimo mašiną ir orkaitę. Visur LED lemputės, šviestuvai
Rimas
Darbe naudojam rašalinį spausdintuvą.
Benas
Pakeičiau buitinius elektros prietaisus į A++ klasės, išjungiu iš rozečių nenaudojamus kroviklius, naudoju taupias lemputes
Daiva
Kepant maistą orkaitėje, be reikalo neatidarinėti durelių.
Karolina
Pakeičiau lemputes į ledines. Kai nesu namuose išjungiu internetą. Kai nenaudoju el. prietaisų ištraukiu juos iš rozetės. Kur nebūtina atjungiau apšvietimą.
Ramutė Karbauskytė
Jeigu aš noriu taupyti elektros energiją, tai mano mintys visą laiką apie tai. Reikia visą laiką galvoti ar tą šviesa tau labai reikalinga tuo momentu. Gal aš galiu dirbti ir be šviesos.
Jelena Taujinskienė, Grincevičienė
Taupau
ANTANAS
Nakčiai ištraukti nenaudojamus elektros prietaisus: televizorius telefono įkroviklius. Naktį šildyti vandenį jei yra naktinis tarifas.
Ðarius Jonaitis
Aš stengiuosi dieną, šviečiant saulei krautis EV.
Raimondas
Naudoti elektrą taupančias lemputes
Vilma Kazlauskienė