Komandos

Aprašymas
Sudėtis

Kauno „Žalgiris“

Tvarkaraštis

Stipriausias Lietuvos klubas didelių permainų tarpsezonį neplanavo. Lietuvos čempiono vardą susigrąžinusio ir į Eurolygos ketvirtfinalį patekusio „Žalgirio“ vadovai buvo patenkinti rezultatais, todėl per vasarą išsaugojo visą branduolį, o atsisveikino tik su tais žaidėjais, kurių indėlis, vadovybės manymu, nebuvo patenkinamas. Vis dėlto jau po pirmųjų naujo sezono Lietuvos lygos rungtynių planus sujaukė žinia, kad išvykti iš Kauno panoro Ignas Brazdeikis.
Kanados lietuvio sprendimas sujaukė komandos paveikslą, kuriame per vasarą buvo atlikti tik du svarbūs potėpiai – į Kauną atvyko amerikietis Brady Manekas bei kanadietis Nazas Mitrou-Longas. Tiesa, palyginti su praėjusio sezono antrąja puse, „Žalgiris“ sulaukė dar vieno žymaus pastiprinimo – išsigydęs sunkią traumą į aikštę grįžo Keenanas Evansas, kuris buvo neabejotinas Kauno komandos lyderis praėjusio sezono pirmojoje pusėje.
Ko tikėtis?
Kauno komanda, palyginti su praėjusiu sezonu, pasikeitė labai nežymiai, sudėtis gerai subalansuota – yra ir skirtingo braižo krepšininkų, ir individualiais veiksmais rungtynių baigtį nulemti galintis Keenanas Evansas. Vis dėlto „Žalgirio“ sudėtis nėra tokia stipri, kad kauniečiai galėtų būti ramūs dėl kelialapio į atkrintamąsias varžybas. Didelis pavojus kyla dėl to, kad ant dviejų kėdžių sėdintis „Žalgirio“ ir Lietuvos rinktinės treneris Kazys Maksvytis jau dvi vasaras beveik neatostogavo. Trenerio nuovargis irgi gali turėti neigiamų pasekmių.
Praėjęs sezonas
Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 7 vietą (19–15), ketvirtfinalyje pralaimėjo „Barcelona“ 0:3.
Lietuvos lygos finale nugalėjo Vilniaus „Rytą“ 3:2. Lietuvos taurės finale nugalėjo „Jonavą“ 81:77.
Smogiamasis penketas
Keenanas Evansas (JAV, 27, 191), Nazas Mitrou-Longas (Kanada, 30, 193, Milano „Olimpia“), Edgaras Ulanovas (31, 199), Rolandas Šmitas (Latvija, 28, 208), Laurynas Birutis (26, 213). Slaptas ginklas – Brady Manekas (JAV, 25, 206, Bursos „Tofaş“). Treneris Kazys Maksvytis (nuo 2022 m.).
Praeitis
Šiuolaikinėje Eurolygoje žaidžia 24-ąjį sezoną (nepraleido nė vieno sezono). 2018 m. pateko į finalo ketvertą, bet pralaimėjo pusfinalyje. FIBA turnyrų laikotarpiu stipriausiu Europos klubu tapo vieną kartą (1999 m.).
Aprašymas
Sudėtis

Berlyno ALBA

Tvarkaraštis

ALBA – viena iš rečiausiai laiminčių Eurolygos komandų, kurios dalia – tiekti Berlyne atsiskleidžiančius krepšininkus turtingesniems Europos klubams. Po praėjusio sezono „albatrosai“ taip pat skaičiavo gausius nuostolius, nes iš Vokietijos sostinės į turtingesnius klubus išvyko net keturi pagrindinio penketo žaidėjai: Maodo Lo, Luke‘as Sikma, Jaleenas Smithas ir Tamiras Blattas.
Laisvas vietas ALBA užpildo krepšininkais atvykstančiais iš silpnesnių komandų, o naujokų sąraše skambių pavardžių beveik nebūna. Pastaroji vasara išimtimi netapo – svarbiausi Berlyno klubo pirkiniai buvo trys amerikiečiai: praėjusį sezoną „Panathinaikos“ klube trumpai žaidęs Mattas Thomasas bei G lygoje rungtyniavę Justinas Beanas ir Sterlingas Brownas.
ALBA suteikia platformą jaunesnės kartos krepšininkams, kurių šio sezono sudėtyje yra gana daug, o vyriausiam paraiškoje esančiam žaidėjui nėra nė 30 metų. Berlyno komandos sudėtis neatrodo išskirtinai, net lyginant su pagrindiniais varžovais Vokietijos bundeslygoje, kurioje ALBA norėtų susigrąžinti čempionės vardą.
Ko tikėtis?
Berlyno komanda remsis jaunais žaidėjais – tiek išugdytais pačios ALBA struktūroje, tiek atvykusiais iš kitų šalių. „Albatrosų“ krepšininkams trūksta ir meistriškumo, ir patirties, todėl „ant popieriaus“ ALBA – aiški Eurolygos autsaiderė. Praėjusį sezoną ALBA irgi buvo autsaiderė, bet be kovos nepasiduodavo, kartais netgi parblokšdavo favoritus. Istorija turėtų kartotis ir šį sezoną.
Praėjęs sezonas
Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 16 vietą (11–23) ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.
Vokietijos lygos ketvirtfinalyje pralaimėjo „Ulm“ 1:3. Vokietijos taurės pusfinalyje pralaimėjo „Bayern“ 77:83.
Smogiamasis penketas
Mattas Thomasas (JAV, 29, 191, Atėnų „Panathinaikos“), Sterlingas Brownas (JAV, 28, 196, Toronto „Raptors 905“), Justinas Beanas (JAV, 27, 201, „Memphis Hustle“), Louisas Olinde (25, 205), Yanni Wetzellis (Naujoji Zelandija, 27, 208). Slaptas ginklas – Christas Koumadje (Čadas, 27, 224). Treneris Israelis Gonzalezas (Ispanija, nuo 2021 m.).
Praeitis
Šiuolaikinėje Eurolygoje žaidžia 11-ąjį sezoną (2001–2004, 2008–2009, 2012–2013, 2014–2015 ir nuo 2019 m.). Nė karto nepateko į ketvirtfinalį.
Aprašymas
Sudėtis

Vilerbano ASVEL

Tvarkaraštis

Tony Parkerio vardas nepadeda ASVEL priartėti bent prie Eurolygos vidutiniokų. Tarp komandų, kurios stipriausiame žemyno turnyre žaidžia nuolat, ASVEL per tris praėjusius sezonus laimėjo mažiausiai rungtynių. ASVEL per tris sezonus netgi laimėjo mažiau rungtynių, negu užpernai debiutavęs „Monaco“ klubas laimėjo per du sezonus.
Apie pernykštę sudėtį, ko gero, daug pasako vien tai, jog vasarą ASVEL pakeitus apie pusę krepšininkų, nė vienas buvęs šios komandos žaidėjas neišvyko į kitą Eurolygos klubą. Visi krepšininkai, su kuriais ASVEL sutarčių nepratęsė, žais žemesnio lygio komandose.
Šiuo atžvilgiu Vilerbano ekipoje įvykusias permainas galima vertinti teigiamai. Į daugkartinių Prancūzijos čempionų gretas įsiliejo praėjusį sezoną kitose Eurolygos komandose naudingai žaidę Timothe Luwawu-Cabarrot ir amerikietis Parisas Lee, prieš kelerius metus neblogai NBA debiutavęs, bet vėliau traumų pristabdytas amerikietis. Frankas Jacksonas.
Pastiprinimu galima pavadinti ir Joffrey Lauvergne‘į, kuris iš niekur neatvyko, bet praėjusį sezoną beveik nežaidė dėl eilinės sunkios traumos.
Ko tikėtis?
Nors ASVEL sudėtyje perstumdymų buvo nemažai, šį sezoną tikėtis proveržio taip pat neverta. T.Luwawu-Cabarrot, P.Lee ir F.Jacksonas galbūt padės iškovoti daugiau pergalių negu praėjusį sezoną, bet jie nėra krepšininkai, galintys pakelti Vilerbano komandą į gerokai aukštesnį lygį. ASVEL vadovų žvilgsniai nėra nukreipti ir į tolimesnę ateitį. Šios komandos dvyliktuke – net penki krepšininkai, kuriems 34-eri ar daugiau metų. Tačiau net ir labiausiai patyrusio žaidėjo Nando De Colo žaidimo kokybė jau gerokai suprastėjo.
Praėjęs sezonas
Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 18 vietą (8–26) ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.
Prancūzijos lygos pusfinalyje pralaimėjo „Boulogne-Levallois“ 1:3. Prancūzijos taurės finale pralaimėjo „Monaco“ 70:90. Prancūzijos lygos taurės finale nugalėjo Burgo „Jeunesse Laique“ 83:74.
Smogiamasis penketas
Parisas Lee (JAV, 28, 183, Atėnų „Panathinaikos“), Nando De Colo (36, 196), Frankas Jacksonas (JAV, 25, 191, „Utah Jazz“), Timothe Luwawu-Cabarrot (28, 201, Milano „Olimpia“), Joffrey Lauvergne‘is (32, 211). Slaptas ginklas – Youssoupha Fallis (Senegalas, 28, 221). Treneris T.J. Parkeris (nuo 2020 m.).
Praeitis
Šiuolaikinėje Eurolygoje žaidžia 10-ąjį sezoną (2001–2005, 2009–2010 ir nuo 2019 m.). Nė karto nepateko į ketvirtfinalį.
Aprašymas
Sudėtis

Belgrado „Crvena zvezda“

Tvarkaraštis

Pirkti, pirkti, pirkti, pirkti... Atrodo, toks buvo „Crvena zvezda“ vasaros šūkis. Adrijos lygos čempionės vardą praradę „raudoni-balti“ pakeitė beveik visą sudėtį ir naują sezoną pradėjo neatpažįstamai pasikeitę. Iš pernykštės sudėties komandoje liko tik Nemanja Nedovičius, Luka Mitrovičius ir keli ant dvyliktuko ribos buvę krepšininkai. Kitus krepšininkus Belgrado klubo vadovai paleido be didelės širdgėlos, tačiau dėl neįvykdytų užduočių nekaltino juodkalniečio trenerio Duško Ivanovičiaus. Pernai, jau įsibėgėjus sezonui, į „Crvena zvezdą“ atvykęs specialistas gavo dar vieną šansą.
Dauguma naujokų yra Eurolygos senbuviai ir į Serbijos sostinę atvyko iš kitų elitinio turnyro klubų. Eurolygoje debiutuoja tik brazilas Yago dos Santosas ir po trumpo NBA etapo į Europą grįžęs juodkalnietis Marko Simonovičius.
Sirgaliams ir rėmėjams turėtų labai patikti, kad, „Crvena zvezda“ vadovams pakvietus, į tėvynę grįžo Serbijos krepšinio veteranai Milošas Teodosičius (po 16 metų pertraukos!) ir Nemanja Bjelica (po 13 metų pertraukos).
Keli kiti „raudonų-baltų“ naujokai, tarp jų – lietuvis Rokas Giedraitis, Eurolygoje taip pat jau matė visko ir naujoje komandoje jokio spaudimo nejaus.
Ko tikėtis?
Ant popieriaus „Crvena zvezda“ atrodo labai solidžiai. Stiprūs lyderiai, patikimi atsarginiai, ilgas suolas, milžiniška M.Teodosičiaus, N.Bjelicos ir Adamo Hangos patirtis bei dar neišblėsęs Marko Simonovičiaus ir Yago dos Santoso jaunatviškas entuziazmas. Belgrado komanda turi visas sudėtines dalis, kurių reikia siekiant aukštų tikslų. Vis dėlto prasidedant sezonui klausimų labai daug: ar veteranai dar pajėgūs žaisti aukščiausiame lygyje, ar šie krepšininkai tarpusavyje suderinami ir kiek reikės laiko, kad jų veiksmai būtų suderinti?
Praėjęs sezonas
Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 10 vietą (17–17) ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.
Adrijos lygos finale pralaimėjo „Partizan“ 2:3. Serbijos lygos finale nugalėjo Belgrado FMP 2:0. Serbijos taurės finale nugalėjo Belgrado „Mega“ 96:79.
Smogiamasis penketas
Shabazzas Napieras (JAV, 32, 183, Milano „Olimpia“), Nemanja Nedovičius (32, 191), Rokas Giedraitis (Lietuva, 31, 201, Vitorijos „Baskonia“), Nemanja Bjelica (35, 208, Stambulo „Fenerbahçe“), Marko Simonovičius (Juodkalnija, 24, 213, „Chicago Bulls“). Slaptas ginklas – Milošas Teodosičius (36, 196, Bolonijos „Virtus“). Treneris Duško Ivanovičius (Juodkalnija, nuo 2022 m.).
Praeitis
Šiuolaikinėje Eurolygoje žaidžia 10-ąjį sezoną (2013–2018 ir nuo 2019 m.). Geriausias rezultatas – ketvirtfinalis (2016 m.).
Aprašymas
Sudėtis

Atėnų „Panathinaikos“

Tvarkaraštis

„Panathinaikos“ vėl bando kelti galvą po trijų sezonų, kuriuos galima apibūdinti kaip sąstingio ar net nuopuolio laikotarpį. Jei pernai ar užpernai nebuvo didelių vilčių, kad „žalieji“ nutrauks krizę, tai prieš šį sezoną vadovybė darbavosi pasiraitojusi rankoves ir sudarė keletą dėmesio vertų sandorių.
Atėnų klubo vadovai pakeitė vos ne visą komandą: iš pagrindinio dvyliktuko liko vos du krepšininkai, o vienas iš jų – Marius Grigonis, praėjusio sezono viduryje laikinuoju treneriu paskirtas Christos Serelis pasitraukė ant padėjėjo kėdės ir talkins į Graikijos sostinę pakviestam turkui Erginui Atamanui.
Didžiausias „Panathinaikos“ tarpsezonio laimėjimas – sutartis su buvusiu ilgamečiu „Olympiakos“ įžaidėju Kostu Slouku. Šiuo šūviu Atėnų klubas nušovė du zuikius – ir žymiai sustiprino savo gretas, ir gerokai susilpnino pagrindinius varžovus. Kitas laimėjimas – pavyko iš užsienio sugrąžinti net tris graikų krepšininkus: Ioannį Papapetrou, Diną Mitoglou ir Kostą Antetokounmpo.
Pridėjus dar tris naujokus ispaną Juancho Hernangomezą, argentinietį Lucą Vildozą ir prancūzą Mathias Lessort‘ą, galima gauti visiškai naują grėsmingą penketą.
Ko tikėtis?
Naujojo „Panathinaikos“ trenerio E.Atamano reputacija – nevienareikšmė. Anksčiau jis sugebėdavo į vėžes pastatyti komandas, iš kurių nebūdavo laukiama didelių pergalių, bet nė viename klube, net „Anadolu Efes“, pradėdamas dirbti nejautė jokio psichologinio spaudimo. Tuo tarpu Atėnų klube iš jo rezultatų bus reikalaujama tučtuojau, „žaliųjų“ savininkas Dimitris Giannakopoulos gali tapti nervingas net komandai pralaimėjus nelabai svarbias rungtynes. O pagal sudėtį „Panathinaikos“ – tikrai ne favoritas, geriausiu atveju – tvirtas vidutiniokas.
Praėjęs sezonas
Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 17 vietą (9–23) ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.
Graikijos lygos finale pralaimėjo „Olympiakos“ 1:3. Graikijos taurės pusfinalyje pralaimėjo „Olympiakos“ 65:81.
Smogiamasis penketas
Kostas Sloukas (33, 190, Pirėjo „Olympiakos“), Marius Grigonis (Lietuva, 29, 198), Ioannis Papapetrou (29, 206, Belgrado „Partizan“), Juancho Hernangomezas (Ispanija, 28, 206, „Toronto Raptors“), Mathias Lessort‘as (Prancūzija, 28, 206, Belgrado „Partizan“). Slaptas ginklas – Luca Vildoza (Argentina, 28, 191, Belgrado „Crvena Zvezda“). Treneris Erginas Atamanas (Turkija, „Anadolu Efes“).
Praeitis
Šiuolaikinėje Eurolygoje žaidžia 23-iąjį sezoną (praleido tik pirmąjį sezoną). Šešis kartus pateko į finalo ketvertą. Keturis kartus tapo čempionu (2002, 2007, 2009 ir 2011 m.). FIBA turnyrų laikotarpiu stipriausiu Europos klubu tapo du kartus (1996 ir 2000 m.).
Aprašymas
Sudėtis

Miuncheno „Bayern“

Tvarkaraštis

„Bayern“ krepšininkams dukart paeiliui patekus į Eurolygos ketvirtfinalį, klubo vadovybės apetitas padidėjo. Tačiau praėjusį sezoną „Bayern“ neįvykdė užduočių nei Eurolygoje, nei Vokietijos lygoje, todėl atėjo didelių permainų metas – Bavarijos sostinėje vietos neliko nei tris sezonus dirbusiam treneriui Andrea Trinchieri, nei daugeliui pagrindinių žaidėjų.
Trenerio klausimas buvo išspręstas labai greitai. Įdomaus iššūkio ieškojo praėjusį sezoną ilsėjęsis ispanas Pablo Laso, kurį sudomino „Bayern“ variantas. Miuncheno klubo ir buvusio ilgamečio „Real“ trenerio derybos vyko sklandžiai, tad jau vasaros pradžioje P.Laso buvo pristatytas naujose pareigose.
P.Laso galėjo rinktis naujus krepšininkus ir suteikė Miuncheno komandai ispanišką atspalvį. Du svarbiausi „Bayern“ naujokai yra Ispanijos pasą turintis ir šios šalies rinktinėje žaidęs Kongo Respublikos vidurio puolėjas Serge‘as Ibaka, kuris į Europą grįžo po NBA lygoje praleistų 14 sezonų, bei argentinietis Leandro Bolmaro, kuris, nepavykus įsitvirtinti NBA klubuose, praėjusio sezono pabaigą praleido Ispanijoje.
Miunchene taip pat daug tikimasi iš amerikiečio Devino Bookerio, kuris į „Bayern“ grįžo po keturių sezonų pertraukos, bei Eurolygoje dar nežaidusio, tačiau Prancūzijos rinktinėje įsitvirtinusio Sylvaino Francisco.
Ko tikėtis?
„Bayern“ galimybės pakviesti pageidaujamus krepšininkus gerokai mažesnės negu „Real“, kuriame ilgai dirbo P.Laso. Dėl to treneriui Miunchene reikia dirbti su žemesnio meistriškumo žaidėjais, o „Bayern“ vadovai rinkdamiesi naujokus smarkiai rizikavo. Net kelių naujokų žaidimo kreivė pastaruoju metu arba aiškiai leidosi, arba smarkiai šokinėjo. Komandos perspektyvos miglotos, grįžti į stipriausių aštuonetą bus labai sunku. Šuolio aukštyn būtų galima tikėtis, nebent jei geriausius karjeros metus prisimintų S.Ibaka.
Praėjęs sezonas
Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 15 vietą (11–23) ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.
Vokietijos lygos pusfinalyje pralaimėjo „Ulm“ 0:3. Vokietijos taurės finale nugalėjo „Oldenburg“ 90:78.
Smogiamasis penketas
Nickas Weileris-Babbas (JAV, 28, 196), Andreasas Obstas (27, 191), Vladimiras Lučičius (Serbija, 34, 204), Devinas Bookeris (JAV, 32, 205, Stambulo „Fenerbahçe“), Serge‘as Ibaka (Kongo Resp., 34, 208, „Milwaukee Bucks“). Slaptas ginklas – Leandro Bolmaro (Argentina, 23, 198, Lagūnos „Tenerife“). Treneris Pablo Laso (Ispanija, praėjusį sezoną nedirbo).
Praeitis
Šiuolaikinėje Eurolygoje žaidžia devintąjį sezoną (2013–2016 ir nuo 2018 m.). Geriausias rezultatas – ketvirtfinalis (2021 ir 2022 m.).
Aprašymas
Sudėtis

Vitorijos „Baskonia“

Tvarkaraštis

Bent vieną ar du lyderius „Baskonia“ praranda kiekvieną tarpsezonį. Pastaroji vasara nebuvo išimtis – iš Vitorijos komandos išvyko du iš trijų rezultatyviausių praėjusio sezono krepšininkų Dariusas Thompsonas ir Rokas Giedraitis, kurie sulaukė pelningesnių kitų Eurolygos klubų pasiūlymų.
Tačiau „Baskonia“ yra lyg slibinas, kuriam nukirtus vieną galvą, užauga kelios naujos. Taip ir prieš šį sezoną Vitorijos komanda pasipildė krepšininkais, kurie puikiai jai tinka pagal žaidimo braižą. Nors graikas Nikos Rogkavopoulos ir amerikietis Codi Milleris-McIntyre‘as yra Eurolygos debiutantai, jų pavardės svarbiausiame žemyno turnyre šį sezoną turėtų skambėti ne mažiau garsiai negu senbuvių. Kaip ir amerikiečio-italo Nico Manniono, kuris du praėjusius sezonus nerado savo vietos Bolonijos „Virtus“ komandoje.
Ko tikėtis?
Dėl vieno galima neabejoti – „Baskonia“ vėl bus nuotaikingiausiai žaidžianti komanda. Jie greitai bėgs, staigiai atakuos, kartais labai kietai spaus. Vitorijos komandos braižas nesikeičia daug metų, o vadovybė parenka naujokus, kurie prie šio braižo prisitaiko akimirksniu. Kai „Baskonia“ pagaus gerą bangą, jos puolimo potvynis nuplaus favoritus, atoslūgio savaitėmis pralaimės autsaideriais. Baskai, veikiausiai, iki paskutiniųjų turų kovos dėl kelialapio į ketvirtfinalį.
Praėjęs sezonas
Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 9 vietą (18–16) ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.
Ispanijos lygos ketvirtfinalyje pralaimėjo Badalonos „Joventut“ 0:2. Ispanijos taurės ketvirtfinalyje pralaimėjo „Joventut“ 81:94.
Smogiamasis penketas
Markusas Howardas (JAV, 24, 179), Nico Mannionas (JAV, 22, 191, Bolonijos „Virtus“), Codi Milleris-McIntyre‘as (JAV, 29, 191, „Gaziantep“), Mattas Costello (JAV, 30, 211), Maikas Kotsaras (Estija, 26, 211). Slaptas ginklas – Nikos Rogkavopoulos (Graikija, 22, 203, „Merkezefendi“). Treneris Joanas Penarroya (nuo 2022 m.).
Praeitis
Šiuolaikinėje Eurolygoje žaidžia 24-ąjį sezoną (nepraleido nė vieno sezono). Į finalo seriją arba finalo ketvertą pateko šešis kartus, du kartus tapo vicečempione (2001 ir 2005 m.).
Aprašymas
Sudėtis

Belgrado „Partizan“

Tvarkaraštis

Serbijos sostinės klubai tarpsezonį buvo visiškos priešingybės. Jei „Crvena zvezda“ pasikeitė vos ne nuo pamatų, tai po dešimties metų pertraukos Adrijos lygos čempionu tapęs „Partizan“ stengėsi keistis kuo mažiau ir pratęsė sutartis su keliais svarbiais senbuviais. Visai nepasikeisti nepavyko, nes australas Dante Exumas labai norėjo grįžti į NBA, graikas Ioannis Papapetrou ne mažiau norėjo grįžti į gimtąją Graikiją, o su savimi dar pasiėmė prancūzą Mathias Lessort‘ą.
D.Exumas ir M.Lessort‘as buvo pagrindinio penketo žaidėjai, todėl „juodų-baltų“ vadovams teko pasukti galvą, kuo juos pakeisti. Sprendimas buvo gana netikėtas ir labai rizikingas – „Partizan“ pakvietė du patyrusius, bet traumų kamuojamus, ant NBA komandų atsarginių suolo atvėsusius ir Europoje niekada nežaidusius amerikiečius P.J. Dozier ir Franką Kaminsky.
„Partizan“ treneriui Željko Obradovičiui nereikia jaudintis bent dėl trečio naujoko – lenkas Mateuszas Ponitka gali pritapti bet kurioje komandoje.
Ko tikėtis?
Visi žino, ko galima sulaukti iš „Partizan“ senbuvių Kevino Punterio ir Zacho LeDay. Tačiau niekas nežino, ko tikėtis iš abiejų naujokų, atvykusių iš NBA. Jei jie greitai perpras Europos krepšinio ypatumus ir bus sveiki, Belgrado komanda gali įsitvirtinti lentelės viršutinėje pusėje. Bet jei P.J. Dozier ir F.Kaminsky lūkesčių nepateisins, „juodų-baltų“ gretose gali kilti sumaištis, kuri smarkiai pakenktų kovojant dėl kelialapio į atkrintamąsias varžybas.
Praėjęs sezonas
Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 6 vietą (20–14), ketvirtfinalyje pralaimėjo „Real“ 2:3.
Adrijos lygos finale nugalėjo „Crvena Zvezda“ 3:2. Serbijos taurės pusfinalyje pralaimėjo „Crvena Zvezda“ 75:83. Žaisti Serbijos lygoje atsisakė.
Smogiamasis penketas
Kevinas Punteris (JAV, 30, 193), P.J. Dozier (JAV, 27, 198, „Sacramento Kings“), Mateuszas Ponitka (Lenkija, 30, 198), Atėnų „Panathinaikos“), Zachas LeDay (JAV, 29, 202), Frankas Kaminsky (JAV, 30, 213, „Houston Rockets“). Slaptas ginklas – Jamesas Nunnally (JAV, 33, 201). Treneris Željko Obradovičius (nuo 2021 m.).
Praeitis
Šiuolaikinėje Eurolygoje žaidžia 15-ąjį sezoną (2001–2014 ir nuo 2022 m.). 2010 m. vienintelį kartą pateko į finalo ketvertą, bet pralaimėjo pusfinalyje. FIBA turnyrų laikotarpiu stipriausiu Europos klubu tapo vieną kartą (1992 m.).
Aprašymas
Sudėtis

„Valencia“

Tvarkaraštis

Praėjusį sezoną „Valencia“ žaidė Eurolygoje kaip 2022 metų Europos taurės laimėtoja. Vieno sezono licencija baigėsi, todėl Valensijos klubas turėjo šį sezoną grįžti į žemesnio lygio turnyrą. Vis dėlto „apelsininiai“ liko Eurolygoje, nes žaisti joje atsisakė 2023 metų Europos taurės laimėtoja Las Palmo „Gran Canaria“.
Naują sezoną „Valencia“ pradėjo smarkiai pasikeitusia sudėtimi. Komanda atsinaujino daugiau nei perpus, o į kitus klubus išvyko keli labai svarbūs žaidėjai. Neabejotinai didžiausias praradimas – Valensijos krepšinio simboliu tapęs juodkalnietis Bojanas Dublevičius, kuris po 11 sezonų, praleistų vienoje komandoje, susigundė rusiškais pinigais. Valensijos sirgaliai taip pat pasiges kito ilgamečio žaidėjo slovėno Klemeno Prepeličiaus, praėjusį sezoną naudingai žaidusių, bet vasarą Tel Avivo „Makabi“ kvietimą priėmusių amerikiečio Jameso Webbo ir kubiečio Jasielio Rivero.
Keli „Valencia“ naujokai Eurolygos žiūrovams taip pat gerai žinomi. Svarbiausi šio klubo pirkiniai – praėjusį sezoną stipriausiuose Italijos klubuose žaidę amerikiečiai Brandonas Daviesas bei Semi Ojeleye ir po trumpos pertraukos į Eurolygą grįžtantis šių metų pasaulio vicečempionas serbas Stefanas Jovičius.
Ko tikėtis?
Valencia“ sudėtis – kaip niekuo neišsiskiriančių Ispanijos lygos vidutiniokų... Praėjusį sezoną „apelsininiai“ ir buvo Ispanijos lygos vidutiniokai, o per vasarą jų sudėtyje teigiamų pokyčių neįvyko. Veikiau priešingai – išvykusiųjų sąrašas atrodo net solidžiau negu atvykusiųjų. „Valencia“ lyderiai – ne žvaigždės, atsarginių suolas – stipresnis negu kitų Ispanijos lygos vidutiniokų, bet ne toks, kad būtų galimai sėkmingai žaisti dviejuose turnyruose.
Praėjęs sezonas
Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 13 vietą (15–19) ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.
Ispanijos lygos ketvirtfinalyje pralaimėjo „Barcelona“ 0:2. Ispanijos taurės ketvirtfinalyje pralaimėjo „Real“ 85:86.
Smogiamasis penketas
Jaredas Harperis (JAV, 26, 178), Chrisas Jonesas (JAV, 30, 188), Semi Ojeleye (JAV, 29, 198, Bolonijos „Virtus“), Damienas Inglis (Prancūzija, 28, 203, Las Palmo „Gran Canaria“), Brandonas Daviesas (JAV, 32, 208, Milano „Olimpia“). Slaptas ginklas – Victoras Claveras (35, 207). Treneris Alexas Mumbru (nuo 2022 m.).
Praeitis
Šiuolaikinėje Eurolygoje žaidžia aštuntąjį sezoną (tarp jų – antrąjį iš eilės). Geriausias rezultatas – ketvirtfinalis (2011 m.).
Aprašymas
Sudėtis

Tel Avivo „Maccabi“

Tvarkaraštis

Ilgas „Maccabi“ blaškymosi laikotarpis, kuriame rezultatais nepatenkinti klubo vadovai vos ne kiekvieną vasarą pakeisdavo didžiąją žaidėjų dalį, baigėsi. Šiais metais „geltonųjų“ vadovybė buvo patenkinta dėl to, kad komanda susigrąžino Izraelio čempionės vardą ir vėl priartėjo prie Eurolygos lyderių, todėl pastarąją vasarą atliko tik nedidelius pataisymus.
Tel Avivo klubas nepratęsė sutarčių su keliais krepšininkais, kurie nepakankamai gerai atlikdavo trenerio Odedo Katašo nurodymus, ir pakeitė juos panašaus lygio žaidėjais. Į „Maccabi“ atvykę amerikietis Jamesas Webbas ir kubietis Jasielis Rivero bei į tėvynę grįžtantis Tamiras Blattas nėra Eurolygos garsenybės, bet ir nėra Eurolygos naujokai, todėl gerai žino, kur papuolė.
Ko tikėtis?
Labiausiai amerikietiškos Eurolygos komandos braižas nesikeis, pajėgumas – taip pat. Nedidelės permainos „geltonųjų“ nesustiprino, bet ir nesusilpnino. To tikriausiai nepakanka, kad „Maccabi“ būtų galima minėti tarp pagrindinių pretendentų patekti į finalo ketvertą. Ar to pakanka, kad Tel Avivo komanda trečią sezoną iš eilės patektų į ketvirtfinalį, parodys laikas, bet praėjusį sezoną tarp žaidėjų užmegzti tvirti ryšiai yra didelis privalumas.
Praėjęs sezonas
Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 5 vietą (20–14), ketvirtfinalyje pralaimėjo „Monaco“ 2:3.
Izraelio lygos finale nugalėjo Tel Avivo „Hapoel“ 2:1. Izraelio taurės finale pralaimėjo Jeruzalės „Hapoel“ 61:67. Izraelio lygos taurės finale nugalėjo Tel Avivo „Hapoel“ 88:84. Smogiamasis penketas
Lorenzo Brownas (JAV, 33, 196), Wade‘as Baldwinas (JAV, 27, 193), Bonzie Colsonas (JAV, 27, 198), Jamesas Webbas (JAV, 30, 206, „Valencia“), Joshas Nebo (JAV, 26, 206). Slaptas ginklas – Tamiras Blattas (26, 178, Berlyno ALBA). Treneris Odedas Katašas (nuo 2022 m.).
Praeitis
Šiuolaikinėje Eurolygoje žaidžia 23-iąjį sezoną (praleido tik pirmąjį sezoną). Aštuonis kartus pateko į finalo ketvertą. Tris kartus tapo čempionu (2004, 2005 ir 2014 m.). FIBA turnyrų laikotarpiu stipriausiu Europos klubu tapo du kartus (1977 ir 1981 m.).
Aprašymas
Sudėtis

Stambulo „Fenerbahce“

Tvarkaraštis

Pirmasis Dimitrio Itoudžio blynas Stambulo „Fenerbahce“ klube prisvilo. „Geltoni-mėlyni“ praėjusį sezoną labai sunkiai pateko į Eurolygos atkrintamąsias varžybas, prarado Turkijos čempionų vardą ir neiškovojo nė vieno titulo, todėl Stambulo klubo vadovai negalėjo būti patenkinti rezultatais. Nepaisant to, jie nesuabejojo trenerio pasirinkta kryptimi ir tęsia prieš metus pradėtą darbą. „Fenerbahce“ pasiliko visus pagrindinius praėjusio sezono žaidėjus, tačiau kartu labai aktyviai veikė vasaros rinkoje.
Stambulo klubas labiausiai sustiprino priekinę liniją – kone svarbiausi jo pirkiniai buvo vidurio puolėjai graikas Giorgos Papagiannis ir Sertaças Şanli.
Kiti „Fenerbahce“ naujokai Eurolygoje dar nėra pasižymėję, bet jaunas izraelietis Jamas Madaras ir patyręs brazilas Raulis Neto tikriausiai neabejoja, kad svarbiausiame žemyno krepšinio turnyre gali tapti sezono atradimu.
Ko tikėtis?
Darbas Graikijos rinktinėje, atrodo, pažeidė trenerio D.Itoudžio pasitikėjimą savimi, kuris anksčiau liedavosi per kraštus. Stambulo klubui neabejotinai palanku tai, kad treneris jau pasitraukė iš rinktinės ir galės visas jėgas skirti vienam darbui. Darbo bus nemažai – nors „Fenerbahce“ sudėtyje nėra aiškiai silpnų vietų, šioje komandoje nėra ir viską griaunančios jėgos. Grįžti į atkrintamąsias varžybas ar net kovoti dėl kelialapio į finalo ketvertą, galima tik gerai suderinus visus veiksmus.
Praėjęs sezonas
Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 8 vietą (19–15), ketvirtfinalyje pralaimėjo „Olympiakos“ 2:3.
Turkijos lygos pusfinalyje pralaimėjo „Anadolu Efes“ 1:3. Turkijos taurės turnyras atšauktas dėl žemės drebėjimo.
Smogiamasis penketas
Nikas Kalathis (JAV, 34, 198), Scottie Wilbekinas (JAV, 30, 188), Marko Guduričius (Serbija, 28, 198), Jonathanas Motley (JAV, 28, 206), Giorgos Papagiannis (Graikija, 26, 220, Atėnų „Panathinaikos“). Slaptas ginklas – Nigelas Hayesas-Davisas (JAV, 29, 203). Treneris Dimitris Itoudis (Graikija, nuo 2022 m.).
Praeitis
Šiuolaikinėje Eurolygoje žaidžia 18-ąjį sezoną (be pertraukų nuo 2006 m.). Penkis kartus pateko į finalo ketvertą. 2017 m. tapo čempionu.
Aprašymas
Sudėtis

Bolonijos „Virtus“

Tvarkaraštis

Bolonijos „Virtus“ po praėjusio sezono, kuriame neiškovojo nė vieno titulo ir nepateko į Eurolygos atkrintamąsias varžybas, pakeitė apie pusę sudėties. Iš Bolonijos išvyko keli svarbūs krepšininkai, tačiau neabejotinai svarbiausias vasaros mėnesių įvykis buvo atsisveikinimas su keturis sezonus juodus marškinėlius vilkėjusiu Milošu Teodosičiumi.
Klubo vadovams sudėliojus naują sudėties variantą, jame itin ryškių asmenybių nebuvo. Nors į Boloniją iš kitų Eurolygos klubų atvyko šių metų pasaulio vicečempionas serbas Ognjenas Dobričius, amerikiečiai Jaleenas Smithas ir veteranas Bryantas Dunstonas, pokyčiai didelio optimizmo nekėlė.
Visgi didžiausia permaina Bolonijos klubą sukrėtė, kai sezonas jau buvo ant nosies. Rugsėjo viduryje „Virtus“ netikėtai nutraukė sutartį su treneriu Sergio Scariolo, kuris viešai nelabai palankiai atsiliepė apie kai kuriuos klubo vadovybės veiksmus. Komanda buvo perduota į Latvijos rinktinės trenerio Lucos Banchio rankas.
Ko tikėtis?
Nors „Virtus“ atsisaistė nuo 36 metų M.Teodosičiaus, komandoje lieka net trys panašaus amžiaus krepšininkai. Du iš jų – Danielis Hackettas bei Marco Belinelli – bus vieni iš svarbiausių „juodųjų“ žaidėjų. Galvojant apie proveržį, šis sudėties ypatumas smarkiai pasikeitusioje komandoje nėra privalumas. Kaip ir prieš pat sezoną buvęs sukrėtimas pasikeitus treneriui.
Praėjęs sezonas
Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 14 vietą (14–20) ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.
Italijos lygos finale pralaimėjo Milano „Olimpia“ 3:4. Italijos taurės finale pralaimėjo „Brescia“ 76:84.
Smogiamasis penketas
Jaleenas Smithas (JAV, 29, 193, Berlyno ALBA), Danielis Hackettas (36, 196), Ognjenas Dobričius (Serbija, 29, 200, Belgrado „Crvena Zvezda“), Tornikė Šengelija (Sakartvelas, 32, 206), Jordanas Mickey (JAV, 29, 203). Slaptas ginklas – Marco Belinelli (37, 196). Treneris Luca Banchi (Strasbūro SIG).
Praeitis
Šiuolaikinėje Eurolygoje žaidžia šeštąjį sezoną (2000–2003, 2007–2008 ir nuo 2022 m.). 2001 m. tapo čempionu, 2002 m. pralaimėjo finale. FIBA turnyrų laikotarpiu stipriausiu Europos klubu tapo vieną kartą (1998 m.).
Aprašymas
Sudėtis

Milano „Olimpia“

Tvarkaraštis

Trenerio Etorrės Messinos poveikis labiausiai tituluotame Italijos klube nėra toks, kokio tikėtasi. Nors užpernai Milano „Olimpia“ įsiveržė į Eurolygos finalo ketvertą, po to rezultatai vis blogėjo, o praėjusį sezoną „raudoni bateliai“ nenutrepsėjo net iki atkrintamųjų varžybų.
Nepaisant nesėkmės, „Olimpia“ vadovai tiki treneriu. Šį sezoną E.Messina bandys dar kartą, bet šįkart – su gerokai pasikeitusia komanda. Milano klubas nepratęsė sutarčių su praėjusį sezoną rezultatyviai žaidusiais amerikiečiais Brandonu Daviesu, Shabazzu Napieru, prancūzu Timothe Luwawu-Cabbarot, dar keliais krepšininkais. Užtat Lombardijos sostinėje liko buvę Lietuvos klubų žaidėjai amerikietis Billy Baronas bei kanadietis Kevinas Pangosas.
Vasarą „Olimpia“ pakvietė gana nedaug naujokių, bet vienas iš jos sandorių buvo aptarinėjamas labai aktyviai. Milano klubo vadovai nusprendė, kad sėkmės raktu gali tapti juodkalnietis-ispanas Nikola Mirotičius. Jo perėjimas nustelbė kitus įvykius, tarp jų – šių metų pasaulio čempiono vokiečio Maodo Lo bei amerikiečio Alexo Poythresso atvykimą.
Ko tikėtis?
Matematikoje ir fizikoje du minusai kartais tampa pliusu. Milaniečiai tikisi, kad tokia formulė, kurios pagrindiniai dėmenys – „Olimpia“ pakilimo vis dar neužtikrinantis E.Messina ir praėjusiais metais „Barcelona“ pergalių neužtikrinęs N.Mirotičius, bus veiksminga krepšinyje. N.Mirotičius aikštėje vis dar sugeba labai daug, tačiau jis išbalansuoja komandą, todėl treneriui pirmiausiai reikės pasirūpinti, kad kiti krepšininkai nesujaustų nustumti į antraeilius vaidmenis.
Praėjęs sezonas
Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 12 vietą (15–19) ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.
Italijos lygos finale nugalėjo Bolonijos „Virtus“ 3:2. Italijos taurės ketvirtfinalyje pralaimėjo „Brescia“ 72:75.
Smogiamasis penketas
Kevinas Pangosas (Kanada, 30, 185), Billy Baronas (JAV, 33, 188), Shavonas Shieldsas (JAV, 29, 201), Nikola Mirotičius (Ispanija, 32, 208, „Barcelona“), Alexas Poythressas (JAV, 30, 206, Tel Avivo „Makabi“). Slaptas ginklas – Nicolo Melli (32, 205). Treneris Ettore Messina (nuo 2019 m.).
Praeitis
Šiuolaikinėje Eurolygoje žaidžia 18-ąjį sezoną (debiutavo 2005 m. ir nuo tada praleido tik 2006–2007 m. sezoną). Į finalo ketvertą pateko vieną kartą (2021 m. pralaimėjo pusfinalyje). FIBA turnyrų laikotarpiu stipriausiu Europos klubu tapo tris kartus (1966, 1987 ir 1988 m.).
Aprašymas
Sudėtis

Stambulo „Anadolu Efes“

Tvarkaraštis

Stambulo „Anadolu Efes“ verčia naują istorijos skyrių, kuriame nebėra šešis sezonus šiame klube dirbusio trenerio Ergino Atamano ir dukart naudingiausiu Eurolygos finalo ketverto žaidėju išrinkto serbo Vasilijės Micičiaus. Būtent šiems dviem vyrams „Anadolu Efes“ aistruoliai labiausiai dėkingi už dvejus metus iš eilės iškovotą Eurolygos čempiono vardą.
Ieškodami trenerio Stambulo klubo vadovai nusprendė nesivaikyti garsių pavardžių ir darbą pasiūlė nedaug vyriausiojo trenerio patirties turinčiam Erdemui Canui, kuris iki šiol daugiausia dirbo trenerio padėjėju, bet praėjusį sezoną pasiekė gerų rezultatų Ankaros „Türk Telekom“ klube.
Labai skambių pavardžių nėra ir naujų žaidėjų sąraše, o neabejotinai svarbiausias „Anadolu Efes“ pirkinys – praėjusį sezoną Eurolygoje puikiai debiutavęs Dariusas Thompsonas.
Kiti naujokai atėjo iš žemesnio lygio turnyruose žaidžiančių komandų, bet „Anadolu Efes“ komplektavimo darbus veikiausiai tęs sezonui įsibėgėjus. Prieš pirmąsias oficialias rungtynes „Anadolu Efes“ atsarginių suolas buvo netinkamai trumpas kaip Eurolygos komandai.
Ko tikėtis?
„Anadolu Efes“ komandoje vis dar žaidžia nemažai krepšininkų, kurie tapo 2021 ir 2022 metų Eurolygos čempionais. Šiai komandai nestinga nei patirties, nei nugalėtojų mentaliteto. E.Cano patirties stoka vyriausiojo trenerio pareigose galbūt net nebus trūkumas, nes šis specialistas daug metų buvo Željko Obradovičiaus dešinioji ranka „Fenerbahçe“ klube. Kol kas didžiausias trūkumas yra trumpas atsarginių suolas – jei sezono varžovai pasinaudos šia silpnąja „Anadolu Efes“ vieta, susigrąžinti ritmą ir grįžti į atkrintamąsias varžybas nebus paprasta.
Praėjęs sezonas
Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 11 vietą (17–17) ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.
Turkijos lygos finale nugalėjo Izmyro „Karşıyaka“ 3:0. Turkijos taurės turnyras atšauktas dėl žemės drebėjimo.
Smogiamasis penketas
Dariusas Thompsonas (JAV, 28, 193, Vitorijos „Baskonia“), Shane‘as Larkinas (JAV, 31, 183), Willas Clyburnas (JAV, 33, 201), Tyrique‘as Jonesas (JAV, 26, 206, Ankaros „Türk Telekom“), Ante Žižičius (Kroatija, 26, 211). Slaptas ginklas – Elijah Bryantas (JAV, 28, 196). Treneris Erdemas Canas (Ankaros „Türk Telekom“).
Praeitis
Šiuolaikinėje Eurolygoje žaidžia 23-iąjį sezoną (praleido tik pirmąjį sezoną). Tris kartus pateko į finalo ketvertą. Du kartus tapo čempionu (2021 ir 2022 m.).
Aprašymas
Sudėtis

„Monaco“

Tvarkaraštis

„Monaco“ klubas Eurolygoje debiutavo tik užpernai, bet jį jau galima vadinti vienu iš Europos krepšinio milžinų. Tvirtas finansinis užnugaris, kurį užtikrina Monako Kunigaikštystės princui Albertui II artimi verslininkai, padėjo suburti patikimą komandos branduolį ir per du sezonus įsiveržti į finalo ketvertą.
„Monaco“ turi pakankamai storą piniginę, kad išlaikytų pageidaujamus krepšininkus, o praėjusį sezoną įgyvendinus visas svarbiausias užduotis, klubo vadovybė nebuvo nusiteikusi ką nors smarkiai keisti. „Roca Team“ išsaugojo visus pagrindinius žaidėjus, tarp jų – Donatą Motiejūną, ir pasipildė keliais įdomiais naujokais. Net trys naujokai – Petras Cornelie, Terry Tarpey ir Mouhammadou Jaiteh – yra Prancūzijos olimpinės rinktinės kandidatai, bet Monako komandoje nė vienas iš jų negali tikėtis lyderio vaidmens.
Vieno iš lyderių vaidmens gali tikėtis amerikietis Kemba Walkeris. Tačiau jo galimybes lems tai, kaip šiam ketverių NBA Visų žvaigždžių rungtynių dalyviui pavyks atsigauti po pastaraisiais metais kamavusių kelio traumų.
Ko tikėtis?
Nenuspėjamo būdo „Monaco“ lyderis Mike‘as Jamesas gali pratrūkti bet kurią akimirką. Tačiau šis krepšininkas paprastai susipyksta su treneriais, bet ne klubo vadovais. O pakeisti trenerį „Roca Team“ vadovybei tikrai nebūtų problema. Kita vertus, dabartinis treneris Saša Obradovičius šiai komandai tinka kone idealiai. Jis moka nugludinti aštrius kampus ir jau praėjusį sezoną įrodė, kad sugeba parinkti veiksmingą taktiką. Ši taktika vieną kartą jau nuvedė į finalo ketvertą, o šį sezoną „Monaco“ gali pagrįstai tikėtis ne prastesnio rezultato.
Praėjęs sezonas
Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 4 vietą (21–13), ketvirtfinalyje nugalėjo „Makabi“ 3:2, pusfinalyje pralaimėjo „Olympiakos“ 62:76.
Prancūzijos lygos finale nugalėjo „Boulogne-Levallois“ 3:0. Prancūzijos taurės finale nugalėjo ASVEL 90:70. Prancūzijos lygos taurės ketvirtfinalyje pralaimėjo Burgo „Jeunesse Laique“ 92:102.
Smogiamasis penketas
Mike‘as Jamesas (JAV, 33, 185), Jordanas Loydas (JAV, 30, 193), Alpha Diallo (JAV, 26, 201), Johnas Brownas (JAV, 31, 203), Donatas Motiejūnas (Lietuva, 33, 213). Slaptas ginklas – Kemba Walkeris (JAV, 33, 183, „Dallas Mavericks“). Treneris Saša Obradovičius (Serbija, nuo 2021 m.).
Praeitis
Šiuolaikinėje Eurolygoje žaidžia trečiąjį sezoną (nuo 2021 m.). 2023 m. pirmą kartą pateko į finalo ketvertą ir pralaimėjo pusfinalyje.
Aprašymas
Sudėtis

„Barcelona“

Tvarkaraštis

Iš pirmo žvilgsnio, „Barcelona“ klube per vasarą įvyko vos ne revoliucinės permainos – „mėlyni-granatiniai“ nepratęsė sutarčių su vyriausiuoju treneriu ir svarbiausiu krepšininku, iš kurių buvo tikimasi, kad jie užtikrins titulus ir Ispanijos turnyruose, ir Eurolygoje. Jei Ispanijos lygoje investicijos atsipirko, tai tarptautiniame turnyre treneris Šarūnas Jasikevičius ir brangiausias klubo žaidėjas Nikola Mirotičius pergalių neužtikrino.
„Barcelona“ juos išleido be didelės širdgėlos. Vis dėlto kitų esminių permainų komandoje neįvyko – atsisveikimas su Cory Higginsu ar Sertaçu Şanli sukelti didelių emocijų negalėjo.
Ieškodami pamainos Š.Jasikevičiui, klubo vadovai nustebino visus ir naujuoju treneriu paskyrė amžiaus pradžioje „Barços“ marškinėlius ilgai vilkėjusį, bet trenerio patirties profesionalų krepšinyje visai neturintį Rogerį Grimau. Katalonijos sostinės klubas dar sykį nustebino, kai pasirašė sutartį su amerikiečiu Jabariu Parkeriu, kuris prieš devynerius metus NBA naujokų biržoje buvo pakviestas antruoju šaukimu, bet visą karjerą kentėjo nuo traumų ir visai nežaidė praėjusį sezoną.
Daug patikimesnis kitas skambus pirkinys – Ispanijos rinktinės vidurio puolėjas Willy Hernangomezas. Šis madridietis į Europą grįžo po septynių NBA praleistų sezonų.
Ko tikėtis?
Profesionalų klube nedirbęs treneris, pusantrų metų nežaidęs krepšininkas... „Barcelona“ vadovai prieš naują sezoną priėmė kelis drąsius sprendimus, kurie gali pasiteisinti, bet gali būti pražūtingi. Vadovybė žinojo, kad rizikuoja, todėl dabar ir „mėlynų-granatinių“ vadovams, ir sirgaliams telieka laukti. Kita vertus, net jei J.Parkerio korta netaps koziriu, Barselonos komandoje yra pakankamai daug Eurolygoje užsigrūdinusių krepšininkų, kurie įpratę siekti aukščiausių tikslų. Vis dėlto, palyginti su praėjusiu sezonu, sudėtyje atsirado viena spraga – šįmetės versijos „Barços“ suolas yra gerokai trumpesnis negu praėjusį sezoną.
Praėjęs sezonas
Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 2 vietą (23–11), ketvirtfinalyje nugalėjo „Žalgirį“ 3:0, pusfinalyje pralaimėjo „Real“ 66:78.
Ispanijos lygos finale nugalėjo „Real“ 3:0. Ispanijos taurės ketvirtfinalyje pralaimėjo Malagos „Unicaja“ 87:89.
Smogiamasis penketas
Tomašas Satoransky (Čekija, 32, 200), Nicolasas Laprovittola (Argentina, 33, 191), Alexas Abrinesas (30, 198), Nikola Kaliničius (Serbija, 32, 203), Willy Hernangomezas (29, 211, „New Orleans Pelicans“). Slaptas ginklas – Rokas Jokubaitis (23, 193). Treneris Rogeris Grimau (45, „Sants“, Ispanijos ketvirtoji lyga).
Praeitis
Šiuolaikinėje Eurolygoje žaidžia 24-ąjį sezoną (nepraleido nė vieno sezono). Į finalo ketvertą pateko 10 kartų, čempione tapo du kartus (2003 ir 2010 m.).
Aprašymas
Sudėtis

Pirėjo „Olympiakos“

Tvarkaraštis

Pirėjo „Olympiakos“ vadovai ne sykį yra pasielgę karštakošiškai, bet pastaraisiais metais apsiramino ir už brandų elgesį buvo apdovanoti gerais rezultatais. Porą praėjusių sezonų viskas klostėsi taip sklandžiai, kad Pirėjo klubas būtų nieko nekeitęs arba atlikęs tik nežymias kosmetines permainas, tačiau pokyčiai buvo neišvengiami, kai išvykti nusprendė trenerių sumanymus į aikštę perkeliantis Kostas Sloukas ir naudingiausias praėjusio Eurolygos sezono žaidėjas bulgaras-kiprietis Aleksandras Vezenkovas.
Užduotis pakeisti šiuos sunkiai pakeičiamus žaidėjus bus keliama dviem Eurolygos senbuviams amerikiečiams Nigelui Williamsui-Gossui ir Luke‘ui Sikmai. Jiedu yra svarbiausi Pirėjo klubo naujokai. „Raudonų-baltų“ žaidimą turėtų paįvairinti ir prieš pat sezoną įsigytas lietuvių kilmės kanadietis Ignas Brazdeikis.
Bent vieną poziciją „Olympiakos“ per vasaros pertrauką tikrai sustiprino. Po trijų sezonų pertraukos grįžus serbui Nikolai Milutinovui, Pirėjo komandos vidurio puolėjų grandis Eurolygoje yra viena iš galingiausių.
Ko tikėtis?
Nors permainų buvo nedaug, dviejų nestandartiškai žaidžiančių ir individualiais veiksmais nulemti rungtynių baigtį galinčių krepšininkų praradimas pakeis „Olympiakos“ braižą. Kita vertus, Pirėjo komandos sudėtis vis tiek yra stipri, treneris Giorgos Bartzokas žino, kaip primesti varžovams savo sąlygas. Nuopuolis šiai komandai negresia.
Praėjęs sezonas
Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 1 vietą (24–10), ketvirtfinalyje nugalėjo „Fenerbahçe“ 3:2, pusfinalyje – „Monaco“ 76:62, finale pralaimėjo „Real“ 78:79.
Graikijos lygos finale nugalėjo „Panathinaikos“ 3:1. Graikijos taurės finale nugalėjo Atėnų „Peristeri“ 85:57.
Smogiamasis penketas
Thomasas Walkupas (JAV, 31, 193), Nigelas Williamsas-Gossas (JAV, 29, 191, Madrido „Real“), Shaquielle‘as McKissicas (JAV, 33, 196), Luke‘as Sikma (JAV, 34, 203, Berlyno ALBA), Nikola Milutinovas (Serbija, 29, 213, Maskvos CSKA). Slaptas ginklas – Kostas Papanikolaou (33, 204). Treneris Giorgos Bartzokas (nuo 2020 m.).
Praeitis
Šiuolaikinėje Eurolygoje žaidžia 24-ąjį sezoną (nepraleido nė vieno sezono). Aštuonis kartus pateko į finalo ketvertą. Du kartus tapo čempionu (2012 ir 2013 m.). FIBA turnyrų laikotarpiu stipriausiu Europos klubu tapo vieną kartą (1997 m.).
Aprašymas
Sudėtis

Madrido „Real“

Tvarkaraštis

Laiminti sudėtis nekeičiama. Šios nerašytos taisyklės laikėsi pavasarį Eurolygos čempiono vardą susigrąžinusio Madrido „Real“ klubo vadovai. Tiesa, „karališkasis“ klubas nepratęsė sutarčių su keturiais krepšininkais, tačiau nė vienas iš jų nebuvo komandos braižą ir rezultatus lemiantis žaidėjas.
Ko gero, vienintelis naujokas, po trejų metų pertraukos į „baltųjų“ gretas grįžtantis argentinietis Facundo Campazzo gali būti vertingesnis negu visi keturi vasarą išvykę žaidėjai.
Suprantama, vien dėl išvykusių ir sugrįžusio skaičių, palyginti su praėjusiu sezonu, sutrumpėjo „Real“ atsarginių suolas. Vis dėlto prie jo dar reikia pridėti Carlosą Aloceną, kuris visą praėjusį sezoną praleido dėl sunkios traumos.
Ko tikėtis?
Madrido komandoje labai daug veteranų – net keturiems krepšininkams daugiau nei 35 metai. Treneris Chusas Mateo turės laviruoti, galbūt kažką paaukoti, kad nenuvargintų vyresnės kartos žaidėjų. Reguliariajame sezone „Real“ tikriausiai nekvaršins galvos dėl vienų ar kitų pralaimėtų rungtynių ir nesieks žūtbūt užimti aukščiausią vietą. Tačiau kitų metų pavasarį, kai prasidės lemiamos kovos, varžovai nenorės pasipainioti „baltųjų“ kelyje.
Praėjęs sezonas
Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 3 vietą (23–11), ketvirtfinalyje nugalėjo „Partizan“ 3:2, pusfinalyje – „Barcelona“ 78:66, finale – „Olympiakos“ 79:78.
Ispanijos lygos finale pralaimėjo „Barcelona“ 0:3. Ispanijos taurės pusfinalyje pralaimėjo Malagos „Unicaja“ 82:93.
Smogiamasis penketas
Facundo Campazzo (Argentina, 32, 181, Belgrado „Crvena Zvezda“), Džananas Musa (Bosnija ir Hercegovina, 24, 205), Mario Hezonja (Kroatija, 28, 203), Guerschonas Yabusele (Prancūzija, 28, 201), Walteris Tavaresas (Žaliasis Kyšulys, 31, 220). Slaptas ginklas – Gabrielis Deckas (Argentina, 28, 198). Treneris Chusas Mateo (nuo 2022 m.).
Praeitis
Šiuolaikinėje Eurolygoje žaidžia 22-ąjį sezoną (praleido 2003–2004 ir 2006–2007 m. sezonus). Į finalo ketvertą pateko aštuonis kartus, čempionu tapo tris kartus (2015, 2018 ir 2023 m.). FIBA turnyrų laikotarpiu stipriausiu Europos klubu tapo aštuonis kartus (1964, 1965, 1967, 1968, 1974, 1978, 1980 ir 1995 m.).
Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“.